Flash Calendar- Nature Theme

esmaspäev, 23. aprill 2012

Õnnistused

Nonii, proovin nüüd rääkida pikemalt sellest heast uudisest. Jutt tuleb tõenäoliselt pikk, et kes viitsib lugeda, see viitsib, kes mitte, see jätab vahele...Aga alustaks siis sügisest....
Oleme tegelikult juba mõnda aega mõelnud uuest natuke suuremast traktorist, sest  mõne töö jaoks oleks vaja lihtsalt võimsamat ja teiseks oleks vaja vahel ja kedagi Tiidule appi võtta vaja, aga ega ju vikati ja rehaga ei saada sinna põllale... Siiani on olnud meil väga hea naabrimees, kes omast vabast tahtest on käinud meid aitamas, kuid sellegipoolest ei saa ju ainult teiste peale lootma jääda... ning oma poisid on ja juba selles vanuses, et võiksid natuke traktoritöid teha.... niisiis... oleks vaja uut traktorit.... Siit siis küsimus, et kust saada selleks vajaminev raha, sest päris oma rahadega me siiski välja ei tuleks ja panka ka ei tahaks mitu aastat nuumata. Jäi järgi veel PRIA oma investeeringutoetusega. Teadsin, et ega mul sealt väga suurt lootust ei ole raha saada, aga kes ei küsi, see ei saa kohe kindlasti. Nii ma siis hakkasingi pabereid valmistama ja pead nende numbritega vaevama, mis tahtis kangesti juuksedki halliks teha ja pea valutama panna, aga lõpuks siiski valmis sai ja PRIA-sse ära viisin. Olin jätkuvalt tegelikult kahevahel, et kas me peaks selle traktori muretsema või mitte... kas see on vaid meie enda inimlik unistus saada teine veel või on see tõesti meiele väga vajalik.... Seega jätsin kogu selle otsuse Jumala hooleks, sest tema teab paremini.
Vahepeal sai küsitud ka luureinfost, et kuidas mu projektil läheb, mis peale öeldi, et kahtlane värk, kuna sel aastal oli küsijaid ikka marupalju....kuigi mu punktisumma ei olnudki väga paha, aga lihtsalt konkreetne taotlusvoor oli väääga lõhki juba. Järgmise küsimise peale öeldi, et jah, hetkel tundub, et jääb ikka välja ja raha ei saa..... Siis tuli info, et riik annab näppuotsaga raha juurde, kuid seda ikka ei tea, kas mina sinna sisse jään.... ning jaanuari keskel oli viimane uudis see, et jah, sain küll edasi lükatud järgmisse ringi, kuid kindel pole midagi.... Seega järgnes kolm kuud teadmatust ... kuid olin rahulik, sest teadsin, et kui ma pean selle saama, siis ma saan ja kui me tõesti ei pea saama  ja see meile ülejõu käiks( sest asi on ikka piiri peal), siis me seda ka ei saa... küll Jumal teab, mis ta teeb.
Nii siis tuligi see 19. aprill, kus oli viimane päev, mil nad pidid välja kuulutama tulemused. Ja üllatus oli ikka suur, kui öeldi, et JAH, oleme saanud positiivse vastuse. Ei suutnud seda pikalt uskuda, kuid siis tänasin Jumalat. Järgnev rahaline seis on küll veel veidi segane, kui küll seegi veel laheneb , olen selles kindel.
Aga nüüd pean ausalt üles tunnistama, et see ei ole mitte nüüd esimene kord, kui olen saanud selliselt, üle noatera toetust ja ma kohe üldse ei usu, kui keegi ütleb, et oh, sul oli hea õnn ...
Nimelt esimene kord oli siis, kui küsisin noorte alustamise toetust, mille küsida saamine ise oli paras üllatus, rääkimata sellest, et ainult tol korral sai sisse panna aasta varem tehtud investeeringud (tänu millele me saime kaelast ära 20. aastase pangalaenud, millega ma olime just aasta varem ostnud traktori(traktorit oli vaja, sest olemasolev vana sakslane tahtis vägisi otsad anda)... kas pole ime? ) Ja see, et me selle üldse saime on teine ime, sest mulle väideti igalt poolt, et mul ei ole töökogemust ja ei saa ka seetõttu neid häid vajalikke punkte, mis annaks lootust saada toetust.. ometi olin ma juba mitu aastat tegelenud FIE-na, kuid mu sissetulek olevat ju vaid harrastaja oma....ja töökogemust mul ei ole ju siis... Aga siiski, täiesti viimasel minutil sai paberitega kaasa pandud minu mõne aasta tuluteklaratsiooni E vorm, et kui keegi tahab arvestada, siis arvestab ja kui ei, siis ei..... Ja te ei kujuta ette kui suur oli mu üllatus, kui keset suve sain kirja, kus mulle teatati, et minu taotlus rahuldati ja ma saan raha... no te ei kujuta ette.... sest olin ikka täiesti kindel, et siit ma mingit raha ei saa. Jah, see raha oli mõnes mõttes hädavajalik, et minna edasi selles suunas, et loomapidamisega oma pere täielikult ära elatada, sest ilma selle vajamineva tehnikata (traktor, heinapress, kiletaja, lambaveokäru ja veel nipet-näpet) oleks raske midagi teha....
Nii siis saimegi tänu Jumalale paremale järjele.... laudas töötas edasi see päevi näinud vana sakslane...ja nikerdamine sellega lauda ei olnud mitte kergemate killast, kuigi tegi ausalt oma töö ära... kuid siis mõtlesime, et ju peab ta ikka hakkama pensionile saatma ja jätma ta ainult veel kartulivagude jaoks... nii saigi küsitud esimest korda pria-st investeeringutoetust, et muretseda endale väike tõstuk e. hoovilaadur, mis lihtsustaks oluliselt tööd ja ma ei peaks muretsema et millal tehnika üles ütleb. Aga nagu ikka, oli seegi kord raha saamise võimalus ikka nii minimaalne.... kuid usaldasin jälle asja Jumala kätte. Nii meil tuligi kevadel otsus, et oleme raha saanud, kuigi olime nende saajate seas ikka ühed viimasemad, aga näe, saime.  Seda enam, et täpselt nädala jagu varem me ustav sakslane väsiski ära ja hakkas streikima  ja ei tahtnud enam hästi keerata ja oli ikka paras nikerdamine, et loomadele söök lauta tuua.
Niiet oleme olnud väga õnnistatud ja ma ei saa kohe seda siin ütlemata jätta - usaldage Jumalat ja tema ei jäta teid hätta! Neid imelisi hetki, üllatusi ja õnnistusi võiks siin veelgi rääkida, aga seekord ma siiski lõpetan, kuid lühidalt ütleks, et kogu mu elu siin maal, alates algusest(selle maja, kui ka lauda saamisest), on olnud täis imelisi asi (mida tihti öeldakse, et head kokkusattumused, kuid seda ma hetkel küll ei usu)

4 kommentaari:

  1. Nii positiivne jutt:) Tublid olete, asja suurelt ja korralikult ette võtnud!

    VastaKustuta
  2. Palju õnne! Jumal aitab neid, kes end ka ise aitavad ja olete tõesti tublid olnud!

    VastaKustuta