Flash Calendar- Nature Theme

reede, 20. jaanuar 2012

Ikka laudauudised

Ennelõuna hakkas jälle peale selliste väiksemat sorti üllatustega, kus eileõhtuste kolmikute aias poegis järgmine lammas...oleks tedagi veel oodanud, samas pole väga ka sabaalust igapäev uurinud tal. Aga igaljuhul poegimine sujus raskusteta ja seekord me saime tüdruku ja poisi.
Peale oma lambaga ühele poole saamist helistas naabrimees lambakasvataja, kes vajas oma laudas sünnitusabi...abi antud, sai aga oma lauta tagasi tuldud, sest üks viimasepeal kahtlane neiu juba vaikselt oli toimetamas, lisaks tekkis neid kahtlasi veel juurdegi...millest üks ka enne õhtut valmis sai...
Aga vahepeal siis meie mustade laste trallitav pilt ...see pika valge sabaga must on see kaunike kaksikpoiss ja õde ta kõrval.
Aga sellel kahtlasel noorel utel läks ikka maru kaua aega, mitu tundi ta muudkui kaevas maad, niiet sõnnik haisema hakkas, aga talle ei kusagil. Käisin juba laudas kontrollimas, et mis jama on...aga lapseke oli õiges asendis, lihtsalt emakas ei tahtnud nii kiiresti esimesel korral avaneda. Viimase lõpu ma siiski aitasin ka, sest oli üksiktall ja päris korraliku suurusega... tütarlaps seekord siis.
Samas aias oli siis ka järgmine poegija, kuid tundus, et tal läheks veel veidi aega, aga sain ma tuppa minna ja paar väikest asja asjatada, kui kaamerasse pilku heites välgatas tagant juba miskit, kuid lammas tundus kuidagi väga hädas olevat ja punnitas hirmsasti. Laudas selguski, et talle esijalg oli kuidagi pea kõrval ja risti kõri alt läbi. Lükkasin pea tagasi, otsisin teise jala ka üles, sättisin kõik korda ja aitasin talle välja. Seekord jälle üksiktall, igavesti jurakas poisslaps.... ja esimene poolepeenvillaka järeltulija (tervitused Marjule! ) Kena kirju poiss on, aga tõenäoliselt see lapilisus kaob ära.
Paar lammast jäi mulle ikka öiseks valveks ka(nende seas jätkuvalt üks madaam, keda ootan juba mitu päeva...), muidu äkki saan liiga palju magada... tervis kiskus ka käest ära eile ja täna ei ole mitte üks raas parem - kurk valutab ja väike palavik on ka (terviseid Airile :D ) Aga ega see lambaid eriti ei huvita ja abi vajab andmist...kui vaja....

Ja siis veel üks veidi vanem uudis... nädala sees said koerad endale päris OMA ukse, kust õues käia nii, et laut külmaks ei läheks( enne hoidsime lihtsalt ust praokil, aga külmade tulekul enam ei julge) ja koerad jalutamas saaks käia :D

3 kommentaari:

 1. Tervitused vastuvõetud ja tallemammale ka tervisi!
  Käed tööd täis sul:)
  Ma käi iga õhtu su reportaaze vaatamas, vahva.
  Tirisin omal Puntsut tissist, sel juba piim olemas, nii et varsti..

  VastaKustuta
 2. Kaire, võta rohtu..:), mina täna jalul, pügasin küülikuid, omal higi jooksis, aga nagu sa kirjutad, et lammas peab abi saama, olgu omanik haige...siis mul sama jama pügamisega..lihtsalt peab.
  Kus te kõik nii varakult põrutate nende talledega??:)), millal jäär karja läks?(Meil alles 1. september) ja no pole kedagi veel, kelle pärast öösel peaks passima.Jaksu sulle jätkuvalt ja õnne ka, päris palju mitmikuid, mis on vahva!

  VastaKustuta
 3. Mis head tõverohtu sa Airi soovitad? Teed on joodud, paratsetamool hinge alla võetud, et vähegi inimesemoodi end tunneks...öö läbi higistasin ja käisin ka laudas, kuid õnneks jäin täiesti kõrvalvaatajaks :D
  Aga jäär läks meil karja kevadel, kui lambad õue sai lastud. Aga mina isiklikult eelistangi saada tallesid varakult...nii jaanuaris näiteks... sest siis saab juba jaanipäevaks liha :D Kevadisi sa enne sügist ju nagu eriti maha ei löö...aga lihtasööjate tipphooaeg on ikkagi suvi ju :)

  VastaKustuta