Flash Calendar- Nature Theme

neljapäev, 13. oktoober 2011

Üle pika aja....

...kirjutaks ka natuke. Kiire-kiire on kogu aeg, nagu iga sügis, aga see käib elu juurde. Aga lõpuks ometi sain ma kartulid sorteeritud ja arve kokku lüües oli üllatus suur, sest number oli kohe hulka suurem, kui möödunud aastal - eelmine aasta 5,2t ...see aasta 8,2t (arvestuses siis nii väikesed, suured, praagid ja seeme) .... See muidugi selgitab, miks need kartulikastid mitte kuidagi ei tahtnud lõppeda. Kokkuvõtteks peab ütlema, et kartul oli ilus ja saagiga rahul. Tänasest sain ka oma kartuli kohalikku Selverisse müüki...eks näis, kuis läheb...

Järge ootavad aga villad, mis nüüd pesu tahavad. Sai täna kõik laudast ära aita tassitud, et lähitulevikus oma lambad lauta panna...on õues ikka nii maru külmas-märjaks-nõmedaks muutunud, et lammastest lausa kahju (kuigi ise nad ei tundu sellest väga numbrit tegevat, aga enda seisukohalt on paha vaadata...ja rohi kipub ka lõppema) . Aga homme-ülehomme Tiit tööl ja kõik see töö jääb järgmiseks nädalaks.

Eile sai ka käidud suurel mandril...ja nagu meile omane, sai reis võetud ette ootamatult. Viisin linna kartuleid -peete ja minu uut toodet - marineeritud peeti... Samas sai peale võetud mahesuhkur ja maheäädikas peetide marineerimiseks, et siis varsti tuleva (loodetava)positiivse otsuse korral mahedaid peedimarineeringuid teha ja müüa.... Ja neid tuleb tõenäoliselt päris hulka, sest toorest peeti on mul aidas veel nii peaaegu 400kg jagu.... niiet tööd jagub.

Laupäeval käisin aga kohalikul Sügislaadal, millel osalemise võin ka suht edukaks lugeda - vähem, kui 2 tundi ja 7kg juustu oli läinud....
Aga nüüd lippan jälle tegutsema, sest kutsud laudas ootavad süüa ja kitsed tirimist....

2 kommentaari:

  1. Ah, ja seda nimetad "köögiviljakasvatus vähesel määral" :D Ei jõua teid ära imetleda, kui mitmel rindel jaksate...ei noh, kes teeb see jõuab!
    ps; kas ilvesemure on lahenenud?

    VastaKustuta
  2. Ei noh...vahel on ka tunne, et äkki on palju, aga siiani olen nagu enamvähem vastale oma tegemistega jõudnud....
    Ilvesemure lahendus selgub järgmisel kevadel, sest siiani on nendega probleem olnud just juuni kuus ja sügisel on nad meid nagu rahule jätnud...aga eks siis paista järgmisel aastal, kas koertest olen asja saanud või on ilvesed hundi saagiks vahepeal läinud...hunte ma siiski enda karja ei ootaks....(ilvese ja hundi vahetust teha siiski ei sooviks)

    VastaKustuta