Flash Calendar- Nature Theme

laupäev, 24. september 2011

Las sadada

Täna saime lõpuks kõik kartulid üles, niiet las sajab nüüd ja see kartus, et kartul uppuma hakkab, on vähem. Ka küüslaugu sain maha, niiet tali võib peaaegu tulla.
Järgi on vaid kartuli sorteerimise töö, mis ka omajagu aega võtab....kui lihtsalt suure-väiksed ja seemne eraldama peaks, võtaks see nati vähem aega, aga kui tahad veel vaadata vähe kaubanduslikku välimust ja auguvabadust, siis võtab see töö siiski nati rohkem aega.
Jätkuvalt sebin oma mahepaberimajandusega, et ametlikult võiks mahedana nii peedisalatit kui ka juustu müüa...aga oma idiootsusest ja lollusest võtab see jama aega, aga kedagi teist, kui ennast süüdistada ka ei ole....niiet tuleb pilk häbist maha suruda ja edasi mässata, sest pooleli oleks ka nagu narr jätta....

4 kommentaari:

 1. Hük, vabandust, aga palun mitte sadada...see homne päev.Meil veel 10 vagu võtta...veremaitse on suus :)), aga kartul on ilus :)Kuidas teil?

  VastaKustuta
 2. Kartuli üle viriseda küll ei saa, täitsa kena teine. Ja võin sulle lohutuseks öelda, et homme ei sajagi :D Niiet andke tuld! Seepärast me jupikaupa neid kardulaid võtamegi, et ühekorraga on see küürutamine liig, mis liig. Võtan kartuleid sellise isetehtud suure puust kasti sisse, sealt hea pärast sorteerida ja kui kastid tühjad, siis läheme järgmiseid kastitäisi võtma. Aga nüüd sai natuke rohkem võetud,kui meil kaste oli, sest hakkasin kartma selle vihma pärast...ükspäev oli juba selline tunne, et nüüd jäävad...aga õnneks lasi vesi veel kiiresti alla, aga tõenäoliselt järgmise suure vihmavalinguga oleks asi juba karmim....et mis üleval, see üleval...
  Sulle aga jõudu-jaksu sellel tööl...(kui palju sul kartuleid maas on ka?)

  VastaKustuta
 3. Meil pole eriti palju maas, lihtsalt täna kallas terve hommikupooliku ja rabelesime küülikute logistikat ja muud tühja-tähja hädavalikku.Pealelõunal saime alles kartulipõllule.
  Tead, meie ei sorteeri eraldi, vaid kohe põllu peal.Kuna tegu on tervendatud seemnega, siis faktiliselt on seemekartul (mis ühtlasi ka loomasöödaks sobilik ) ja suur söögikartul.Pibalat on imevähe.Niiet, kaks ämbrit ja kartul on sorteeritud.Katkised lendavad üle aia.Vanasti korjasime kõik kokku, pärast küüruta ja sorteeri lolliks ennast :)

  VastaKustuta
 4. kuute tonni sa paraku põllul jooksvalt ei sorteeri....

  VastaKustuta