Flash Calendar- Nature Theme

esmaspäev, 13. juuni 2011

Kisub silole-heinale

Kuna meie kandis seda vihmaõnnistust väga ei ole olnud, vaid kuivailmapiisku saime, siis läks Tiit täna hommikul põllule niitma. Tõenäoliselt läheb see siiski siloks, aga järgnevad põllud tuleb kiiresti heinaks tegema hakata, saaks ehk kvaliteetse heina, sest rohukasv nagu lubaks juba niita vähemalt osadel põldudel.....aga eks näis, mis see ilmasäädus lubab, hetkel igatahes lauspäike ja +22,3 .....

15 kommentaari:

 1. Siin sama lugu, kilomeeter eemal loigud maas ja meil 10 piiska..ja hein on isenesest kõrge juba, õitseb. Üks põld on segu punase ristikuga, see läheb igatahes siloks, maksku mis maksab. Magustoiduks loomadele.

  VastaKustuta
 2. Ristik tuleb lammastele teha siis, kui ta värvi näitab, et kui hakkab õitsema, muidu pidi lammastele mitte kõige parem olema ja võib lambale viga teha( tõenäoliselt puhitab täis või miskit) Seega ristikuga peab olema ettevaatlik.

  VastaKustuta
 3. Ha, ei taha küll kekata, aga meil on uputanud terve päeva, alates kella 6 hommikul .))Kartulile ja pudulojustele vaid õnnistuseks.
  Heinateoga tahaks meiegi alustada, nagu kuivaks läheb.

  VastaKustuta
 4. Ootame meiegi seda õnnistust!Jätkuvalt....

  VastaKustuta
 5. Kaire, kas sina tead ka seda "linnalegendi", et heina on paras siis teha, kui võilille vars on pruun ja longus? Et ta ei kuiva heina sees ära vaid hakkab hallitama?

  VastaKustuta
 6. Minul on võilill alati kenasti ära kuivanud heina sees ja probleemi ei ole olnud, natuke kauem aega tahab vaid kuivada.....aga meilgi siin hiiumaal on selliseid heinategijaid, kes teevad seda pigem sügisepoole, kus pole vaja enam heina kuivatadagi, sest see juba põllal naturaalselt ära kuivanud :D ....nii et meil on sel teemal veel palju õppida irw

  VastaKustuta
 7. irw, sealt on "välja kuivanud" siis ka kõik see hea ja toitev kraam :DDDD.Seda minagi mõtlen, et kuivab võilill küll, et kuskilt jäänud mingi "vaninimese" tarkus :P
  Kusjuures ma mäletan , mingi 6-7 aastat tagasi oli aasta, kus ei saanudki enne augusti algust heina teha, sest sadas nii tihti.Ja küll oli tegi heina kuivatamisega, sest augusti ilmad pole enam need, hommikul pikalt kaste ja õhtul on ka vara põld märg.
  A meitel pealinnas sajab nigu oavarrest :DDD

  14. juuni 2011 11:20

  VastaKustuta
 8. Aga meil juba esimene sutsakas heina tehtud ja katuse all.Ülejäänuga ootame nüüd kah taas kuivemat aega...hetkel aga naudime vihmahoogusid:)

  VastaKustuta
 9. Jee-meil sai just niidetud ja hakkas sadama. Nii et, selleks, et vihma saada, tuleb hakata heina tegema..irw..
  Aga ristik oligi just praegu sellises seisus, et natuke roosatab..

  VastaKustuta
 10. Me ka teeme usinalt heina, et ehk siis sajab ka aga ei aita :D
  Aga kuiv hein on ilus ja roheline- söö või ise...
  Ma ei tea vanarahvast muud, kui ütlemist- "enne jaani tehtud heina süües lammas ei röögi". Ja nii me siis vaikuse ja rahu nimel pingutamegi!

  VastaKustuta
 11. Jah, eks see õige lambahein peaks ikka enne jaani tulema, aga ega siis ilma ja rohtu iga aasta ühtemoodi pole...see aasta vähemalt tundub rohtu olevat, et nagu saaks vähemalt alustada....vihma samas tahaks ka, aga....
  Aga 6-7 aastat tagasi oli tõesti selline kummaline aasta, et meiepool siin oli päris korralik põud ja soojus lausa tappis ja inimestel kuivasid kaevud ning heina sai teha ilma igasugu probleemita, sest kõik pilved lasid end tühjaks mandri peal :P Nii selgelt on see meeles...Tiit vaeseke niitis heina ilma kabiinita vana sakslasega, ülevalt kupatas päike ( varjus oli +33) ja mina sain õhtuks koju küpsenud mehe ning ajalehtedest lugesin, et Pirital inimesed käivad vihmavarjuga pingipeal istumas, õues +14 ja vee temperatuurist mitte ei tasunud rääkidagi.... kõik käisin saartel suvitamas nagu Kariibidel :P

  VastaKustuta
 12. Vanarahvas polnud ilmselt neid suuri aretatud tõugusid ,irw, sest meil hein enne jaani tehtud aga vaatamata sellele oli laut sellist röökimist täis, et pane kõrvaklapid pähe.Kui poleks ise heina teinud, oleks arvanud, et keegi müüs augustis tehtud ja ilma toiteväärtuseta heina.

  VastaKustuta
 13. Jah, eks osi tõuge on tõesti vähe lärmakamad, kui teised. Ühed lärmakotid pidid just olem gotlandlased...Saaremaa Ökoküla lambatalitajad olid kohe õnnest lakke hüpanud, kui nende sufolkide seast kõik gotlandlased ära müüdi - no selline rahu ja vaikus oli farmi saabubud :P Vot võta nüüd kinni, endal pole nendega miskit pistmist olnud, aga seda ma tean küll, et need lamba tunnevad hästi kella, niikui söögiaeg käes, siis kisa laudas, muidu on nad päris vait....

  VastaKustuta
 14. Meil pole heinasöögi aega, sest hein on kogu aeg ees, aga eks uuest pakist on alati parem.:P
  Tead, gotland karjub osaliselt, ehk kui ta õnnelik on, siis vaid nohiseb, kui aga talled sünnivad, või neid võõrutada, siis röögib nagu elajas.Muidu on ülivinge tõug.Mul neid omajagu olnud, seega väike kogemus olemas.Karjub, aga mitte regulaarselt.
  Rootslasest hullemat mölisejat pole meil enne olnud.Seda olen ka teistelt kasvatajatelt kuulnud..kusjuures venitab häälikuid, tavaline lammas ütleb mää, siis tema teeb mää-ääää :))

  VastaKustuta
 15. Saaremaa ökakülast on ka minul veel üks gotland karjas :DD Ja ep mölise, icc

  VastaKustuta