Flash Calendar- Nature Theme

kolmapäev, 10. november 2010

Lambakasvatajad koos

Juba kolmel nädalal järjest on teisepäeviti-kolmapäeiviti kokku saanud ports lambakasvatajaid või sellest huvitatud inimesi, sest Hiiumaa Ametikool on korraldanud järjekordse koolituse sarja. Esimesel kahel päeval sai kuulata Maaülikooli lektorit Peep Piirsalu, kel on palju teadmisi just teoreetilisest küljest, kuid asi milleni me seekord ka praktiliselt jõudsime oli söödaplaani koostamine....
Teisel nädalal käis meil Tõhela loomaarst Ärmpalu-Idvandi, kes rääkis põhjalikult haigustest ja teisel päeval tuli talle meelde, et oli lubanud mingile projektile viia Hiiumaalt sitaproove...niisiis oligi mul hea võimalus anda kaasa natuke oma lamba pabulaid ja vastust ootan suure huviga .... eriti kui ma just nädal tagasi tegin lammastele ussitõrje - saab siis näha, kas oli tõhus või mitte.
Sel nädalal oli meil külas Lambakasvatajate seltsist Hillar Kalda, kes puudutas peamilselt loomakasvatuse seadusi, kuid teine päev oli plaanitud minu laudas, kus näidati lammaste toitumuse määramist, sõrgade värkimist, hammaste vaatlust.... ja just hammaste vaatamist peab teostama sisse ostetavatel jääradel, sest valehambumus pidi olema vägagi päritav....niisiis....alumised hambad peavad ilusti vastu ülemist iget olema, mitte ette igemete peale tulema või väga laiali minema...vat siis... ja minu jääral tuli välja, et see hambumus ei olegi väga hea, kipub teine ettepoole välja tulema... niiet järgmine kord olen jäära ostmisega teadlikum. Aga kuna selle poisi lihavormid on väga ilusad, siis hetkel kaalub see hammaste probleemi üle. Veel sorteerisime noori lambaid, kus eraldasime nii uttede kui oinaste seast need kõige väiksemad, et neile natuke rohkem lisasööta anda.
Kookuvõttes oli tore aega veeta teiste meeldivate loomakasvatajatega ja samas ka mõningat uut kõrva taha panna.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar