Flash Calendar- Nature Theme

neljapäev, 15. juuli 2010

Päeva märksõnad kudumine ja kurgid

.... ning järjekordne rand.
Ja kui alustada algusest, siis hommikul kiirustasin ma kohe Käina poole, et vet arsti käest saad see tõend, et meie Heikile numbrit enam ei pane. Seejärel tegin teoks selle, et käisin läbi Mareti aiapoest, et soetada mõned õitsvad lillekesed oma lillepotti, kus hetkel ainult mitteõitsvad gladioolid sees pesitsevad( noh saaks selle potikese vähe värviküllasemaks) Kuid see reis osutus saatuslikuks, kuna Maret hakkas mulle maha parseldama päris ilusaid kurgitaimi.... eks nende istutamiseks oli ka viimane, kui mitte öelda tagumine aeg. On ju temagi hulka vaeva ende kasvatamisega näinud ja kui need lihtsalt ära peaks viskama, siis on ju ka veidi kurb, saab ehk sügisel hiljemgi kurke kauem nautida( kui neid ikka kenasti kattelooriga katta). See aasta enda pandud kurgid läksid osad küll välja ja read jäid vähe hõredaks, nii saigi otsustadu odava raha eest mõni endale lisaks soetada( nii 20 tükki) Kodus hakkasin aga välja nuputama kohta, kuhu need panna. Tegelt oli koht ju peaaegu valmis, natuke korrastavat kaevamist ja rohimist, peenra kujundamist ja hulganisti tublide abiliste tööd ning saimegi kõik kurgid kenasti kartulivagude kõrvale ritta....( ja üllatavalt kiiresti)


Käinas käimise tagajärjel sai meil alguse veel üks ettevõttmine -
operatsioon kudumaõpetamine :D Nimelt ostis Sara poest endale käistöö ajakirja ja küsis minu käest kas ma oskan kududa( loomulikult oskan, kuid ajanappuse tõttu lihtsalt see tegevus onarusse jäänud) ning siis küsis, et kas võin temalegi seda õpetada....Tundub, et ainult Eestis on kooliprogrammis sees neiudele käsitöö õpetamine, sest ei neiu Sara ameerikast ega ka Elsa prantsusmaalt ei tea kudumisest praktiliselt midagi ( no tegelikult ei mahu see minu väikesesse mõistusesse
küll ära, et kuidas küll niimoodi saab....häbi kooliprogrammidele!!!) Otsisin vardad ja lõnga välja ning pistsin neile mõlemile pihku ning treeningprogramm läks käima.... Saab neist asja küll, pole hullu...aga aega vist natuke võtab, sest nii hilja seda õpetada on ikka liig.... ( pildil sinine on Sara töö ja hall Elsa jagu)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar