Flash Calendar- Nature Theme

laupäev, 24. juuli 2010

Müttamine lammastes

Tänane pool päeva oli meil tõsine lammastes sebimine.... Eile õhtul sai lambad juba lauta aetud ja hea et seda tegime, sest öösel tuli peale vihm ja täna oleksime pidanud sellisel juhul vastikult märgi lambaid kantseldama... õnneks nüüd ei pidanud. Hommikul lauta astudes aga tahtis sealne õhk hinge matta ja silmad hakkasid vett jooksma....no NIIII vänge oli seal sees. Noh aga mis sa ise arvad kui sellise soojaga 220 lammast korraga sooja lauta kinni topid ( ning uksi ei saa lahti jätta ning aknad ei käi lahti)
Aga esmaseks ebameeldivaks uudiseks oli see, et lambad olid veel janusse ka jäänud. Mingil põhjusel oli tekkinud elektriline rike pumbamajas ning terves laudas puudus täielikult üks faas. Selle mure saime õnneks mõne aja pärast lahendatud.
Aga see sorteerimine võttis ikka maru palju aega ja( peamiselt) palju Tiidu energiat.... Kogu mahvi lõpetasime kuskil kell 3-4 paiku ja lõunaeine saabud alles peale 4-ja, sest ei saanud ühtegi väravahoidjatest neiut ära ka lasta.... Aga talled sai kenasti emmedest lahutatud ja ussirohud sisse manustatud ( mõni jäi ikka ilma ka, sest paaril inimesel tuli hirmus lihahimu peale ja lähipäevil tuleb tapatalguid pidada) Emmed saatsime õue, kus meid saadab nüüd kohutav kisakoor...teised väiksed kisajad on meil laudas sees, sest otsustasin selle kasuks, et nad situksid oma parasiidid lauta sisse ja siis läheksid õue täiesti värske parasiidivabale karjamaale ennast kosutama ja kasvatama :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar