Flash Calendar- Nature Theme

neljapäev, 6. mai 2010

Osa lambaid välja

Käisime täna Kärdlas laste spordivõistlusi vaatamas ( toimus alglasside olümpia)...Gabriel saavutas meil kaugushüppes III koha ning Heini sai palliviskes I koha....
Aga kui pärast lõunat koju jõudsime, siis nägime, et osa meie lambaid oli järjekordselt laudast põgenenud ning sõid õndsalt naabrite heinamaal rohtu :P Kuna nende lammastel aias just eile õhtul see viimane utt mul poegis, siis tõenäoliselt ma jätsin selle värava kehva kinnitusega ning seetõttu nad täna nii vabalt meil jooksus olidki. Ajasime nad küll korraks lauta, kui mõtlesin hiljem...tühja kah, kui tahtsid õue minna, las siis lähevad. Lükkasime järgmise aia vahelt söötme ka seinast eemale ning siis sai ka see aiatäis koos teistega õue minna. Talled on lollid nagu alati - kui nad saavad vabatahtlikult aiast välja minna, siis on kõik kõvad minejad, aga kui neid sealt välja ajada, siis ei taha keegi minna. Ja kui oled suure hädaga nad õue saanud, siis põrutavad esimesel võimalusel sisse tagasi. Noh, aga lõpuks asi siiski õnnestus.
Järgmine nädal on plaanis siiski suurem lammaste õue laskmine. Paljudel on lambad juba ammu õues, aga oleme sellega ise veel viivitanud, seda paaril põhjusel - esiteks ei ole ju karjamaal siiski neile piisavalt rohtu veel kasvanud ja teiseks kardan ma seda, et kui ma kõik need 230 lammast õue lasen, siis nad trambivad selle pehme rohukamara nii kinni, et pärast ei kasva seal rohukõrtki ( mul kunagi selline asi juhtunud ja siis pidime oma kolmele-neljale lambale terve suvi rohtu ette niitma :( ...ei tahaks korrata) Ühel karjamaale siiski tundub juba üht-teist kasvavat ning nädalavahetusel lubab kenasti sooja ka, niiet ehk hakkab rohi usinamalt kasvama, siis vast julgeb oma loomad välja ka lasta.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar