Flash Calendar- Nature Theme

pühapäev, 25. aprill 2010

Kitsepiim tugevdab immuunsüsteemi.

(Tekst on võetud Eesti ekspressi lehelt, kuidväärib lugemist...)
Autor: Urve Saar (23.11.2006)

Kitsepiimast on abi nii tervetele, kes tahavad organismi tugevdada, kui ka haigetele, kes vajavad jõudu tervenemiseks.

Kitsepiim on väga hea toiduaine, mis ravib allergiat, parandab seedimist ning tugevdab organismi. Klaas kitsepiima puhastab organismi ebasoovitavatest ainetest, tänu selles leiduvale looduslikule antibiootikumile.

Kitsede toidusedel koosneb 95% ulatuses looduslikust taimestikust, sellest 5% ulatuses söövad nad mürgiseid taimi. Taimedest saab kitsepiima kujul jõud, mis aitab inimestel - nii suurtel kui ka väikestel - terveneda. Kitsepiim aitab organismi tugevdada ja leevendada selliseid haiguseid nagu tuberkuloos, astma, kõhukinnisus, suhkruhaigus, haavandtõbi, stressist tingitud psoriaas ...

Allergiliste laste allergia võib kitsepiima mõjul taanduma hakata. Kui haiguse kaudseks põhjuseks on nõrgavõitu immuunsüsteem, saab seda väga kiiresti tugevdada kitse ternespiimaga. Ternespiimal vastunäidustusi ei ole ja seda võib anda ka lastele.

Kitsepiim ei anna tarvitamisel ebameeldivaid kõrvalnähte, seda võib juua kuni liitri päevas.

Miks kitsepiim kasulik on?

Valku keskmiselt 4,49%, rasva keskmiselt 4,8%.

Piim on lehmapiimaga võrreldes peenema struktuuriga ja viis korda paremini seeduv ja omastatav.

Aminohappeline koostis on lähedane inimese piimale, see on ainus piim peale emapiima, mida võib vastsündinule lahjendamata anda.

Kitsepiima rasvhapetel on unikaalne metaboorne võime vähendada kehas kolesterooli. Kitsepiima kolesteroolisisaldus on 11%, lehmapiimal aga 14%.

Kitsepiim sisaldab rauda, vaske, magneesiumi, mangaani, koobaltit, tsinki, fosforit, samuti bioloogiliselt aktiivset kaseiini.

A-vitamiini on lehmapiimaga võrreldes kaks korda, B1-vitamiini 50%, B2-vitamiini 80% rohkem, ka sisaldab kitsepiim C- ja D-vitamiini.

Erinevalt lehmapiimast on kitsepiim aluselise reaktsiooniga, mistõttu alandab mao ülihappesust.

Kitsed haigestuvad harva tuberkuloosi ja teistesse ohtlikesse haigustesse, seega võib kitsepiima tarvitada värskelt, pastöriseerimata. Värskes piimas säilivad täielikult vitamiinid, fermendid jt ained.


Kitsepiimal on infektsiooni- ja hemolüütiavastaseid omadusi.

Kitsepiima kulub lapse päevase loomse rasva ja valgu vajaduse rahuldamiseks 30-40% vähem kui lehmapiima.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar