Flash Calendar- Nature Theme

kolmapäev, 7. aprill 2010

Elumuutus e. väljakutsed e. uus pereliige

Olen juba mõnda aega mõlgutanud mõtteid ühest vahvast karjakoerast, kes suviti aitaks lambaid ajada (ja seda eriti siis kui mõni loll lammas kogu karja liigutamise untsu ajab...) Ja kuna meie Donna on ka vanaks jäänud siis talle uute trikide õpetamine ei tule kõne allagi. Kuid siiani on see mõte jäänud mõtteks, sest ei osanud ka kuskilt otsast pihta hakata....Ja ei teagi , kuidas ma nüüd keset kevadet hakkasin jälle seda koeramõtet mõlgutama. Ja ega ma arvanudki, et ma nüüd KOHE lähen( saan) kuskilt koera tooma minna, sest ei leidnud ma mingit müügikuulutustki netist ka. Otsisin üht kindlat tõugu - border collie´t. Kuid siis ootamatult tuli meelde üks inimene, kes rääkis suvel sellisest korast ning KOGEMATA leidisn selle inimese maili aadressi ka netist üles ( sest suutsin tema antud paberi ära kaotada ja isegi nime unustada) Ja talle (ehkupeal õigele inimesele) kirjutades suunas ta mind Sireli tallu, kust võiks ka mingi hetk sellise koera omandada. Sireli pererahvale kirjutades sain vastuse, et neil on hetkel pakkuda tervelt 4 kutsikat !!! :O Olin väga üllatunud, sest tõesti ei lootnud PRAEGU ühegi saada. Pesakond koos 8(!!!) kutsikaga oli sündinud 12 detsember. Vot siis läks meil kiireks, sest oli vaja hakata otsustama, et mida me siis teeme - võtta või mitte võtta... Ja kuna Heini on meil hetkel täiesti koerahull, kes tahab endale kindlasti sellist koera, kellega ta mängida saaks....no siis sai otsustatud koera kasuks. Loodame siiski, et Heini koerahullus säilib :D (Õhtu kodus käs ta küll usinalt uue koeraga jalutamas-jooksmas)
Saigi Sireli tallu tagasi helistatud, et oleme tulemas...ja juba mõne päeva pärast. Teisipäeval, 6. aprill saigi reis ette võetud...muidugi mõlemad poisid kaasas. Siinkohal pean ütlema hästi suured tänusõnad poiste õpetajale Anu Maaselile, kes saatis meid väga kenade soovidega teele ja ütles, et see olevat fantastiline ja ääretult tähtis põhjus koolist puudumiseks :D
Sõit oli meil pikk...pea 200 km...ja eriti pikk oli see poiste jaoks, kes iga natukese aja järgi küsisid, et kui palju veel sõita on....kuid kohale jõudsime.Väravas jooksid meile kohe vastu paar koerakest - laste issi ja üks pojakestest. Väga sõbralikud isendid peaks mainima! Meil oli plaan võtta üks karvane neiu. Ja üsna varsti hakkas meile väga sõbralikult ligi ajama karvane, kuid teistest natuke erinev koeraneiu. Erinev seetõtu, et tema oli ainuke, kellel tagumik oli selline vesihalli tooni must. Teistel oli lihtsalt must. Aga ta oli nii armas ja meiega väga sõbralik. Otsus sai vastu võetud - järelikult on see meie koer.
Lastel oli seal õues ikka väga lõbus, sest koerapapa oli väga mänguhimuline( täpselt see, mis Heinile meeldiks) Ja nii vahva oli vaadata, kuidas koer me laste peal lambakarja ajamise liigutusi katsetas :D

Peremees näitas muidugi, kuidas koer ka lambaid ajab. Ütleks siinkohal, et nii koera emme kui issi on töötavad karjakoerad. Jah...olen õnnelik, kui suudan oma koera sama heaks õpetada....
Pärast läksime tuppa, kus pererahvale sai üle antud meie pere toodang - kitsejuust ja lambavorst... ning sai tutvustatud oma pere tegemisi ja lambaid. ( pildimatejali näitasime muidugi tänau netisõltlasest Gabrielile, kes meie sülearvutiga tuppa ronis, sest aku sai tühjaks ning netti ei olnud :P)
Tagasisõit ei olnud kõige kergem - esiteks ei teadnud ta autosõidust midagi ja alguses topiti ta mingisse kasti, millest ta siiski üsna pea välja aitasime ja ma teda terve sõidu süles hoidsin.( mille tõttu mu püksid ja jopp kohe kodus pesumasinasse rändasid, sest koer oli kevadele vastavalt porine ning suurest ärevusest-erutusest suusta aina tatti tilkus) Kast jäi meie nina ette pigem oksenõuks :P Sest oksendatud sai ikka oma 5 korda vast.
Pärast pikka sõitu ( ka uue praamiga, mida hommikul muidugi ei olnud) jõudsime me õnnelikult koju. Praegu tundub, et ta on meid päris hästi omaks võtnud. Eriti suurt rõõmu tunneb koer poistest...hakkab suure hooga saba liputama ning nende nägu lakkuma - ikkagi omasugune :D
Nimeks sai koerale Bella.

5 kommentaari:

 1. tahan juba kõiki teie uusi loomi näha! aga ma sain juba teada, et vähemalt kaks nädalat saan suvel tööl puhkust, nii et lootust on :))

  VastaKustuta
 2. näe kui tore kuulda, et sind natukeseks ka vabaks lastakse...ja kui millisesse kaunisse suvekuusse su vabadus ka jääb, kui saladus ei ole?

  VastaKustuta
 3. Lahe kutsa! Kusjuures just eelmine laup. näitas Maahommikus neid Sireli koeri. Kas lähete kuskile koolitama koera või omast tarkusest? Meil tavalised kollid, aga õpetamata ja ainus mis nad suudavad, on segadust tekitada või äärmisel juhul lambad lauta hirmutada :)Aga lambaarmastus ja karjatamisetung on veres küll.

  VastaKustuta
 4. Maahommikus olid tõesti samad koerad, kuid võtted olid tehtud ikka jupp aega varem...Eks proovin ise hakkama saada( vähemalt esialgu), kuid seda siiski targematega nõu pidades. Päris ise ei ole nii asjatundja. Aga loodan südamest, et saame selle raske ettevõtmisega hakkama.

  VastaKustuta
 5. juulis-augustis, peaksin lausa ise valida saama :)

  VastaKustuta