Flash Calendar- Nature Theme

teisipäev, 16. veebruar 2010

Pühapäev -esmaspäev lammastes


Nõks enne keskpäeva poegis Lambi, kes tegi mulle mõnes mõttes üllatuse....nimelt sai ta üksiku ja üpsiski väikese poisslapse. Juba teist aastat on ta teinud suht kribu talle...ja põhjust nagu ei oskagi öelda, sest ise on ta igati korralik ja suur lammas. See aasta ootasin isegi kaksikuid, kuid tuli üks...kuigi pärast esimest poegimist ilmus tagant välja väga imelik asi - lootekoti kõrval tuli välja selline valge nahkkotike, milles oli selline valge ollus....ehk oli tal ka kunagi teine tall, aga millegi pärast oli tal taandareng!!?? Vat nüüd ei oskagi öelda.

Õhtul korralisele laudavisiidile minnes nägin, et üks neiu jälle poegib...kraabib maad ja teeb pesa mis hirmus, pool seinaäärt kaevas pahupidi. Kui ta oli üsna tükk aega punnitanud ostsustasin siiski appi minna ja ta oma vaevast päästa. Kahepeale saime punnitades välja suure juraka poisslapse. Panin nad ööseks aia nurka, et nad saaksid rahus omaette olla....

Väike video, kuidas lammas teeb endale pesa....


Tuppa minnes lootsin, et ehk lastakse seegi öö mind magada, kuid seekord nii hästi ei läinud. Lambad olidki minuga juba päris pikalt olnud suht head ja halastavad, et lasid mind öösel magada. Õhtul vaatasin, et paar lammast olid nati kahtlased, kuid üks neist tegi oma talle siiski keset ööd(kahe paiku) valmis ja hommikuni ei kannatanud. Poegija oli meil järjekordne emaspoegija, kes sai meil kaksikud poisid. Emme oli jälle tubli, kuid panin nad varaste tõrjumiseks jällegi nurka aia taha. Aitaisin esimese söömingu läbi viia ja saingi ise rahuliku südamega magama minna.
Esmaspäeva pärastlõunal villapesu vahepeal kaamerasse kiigates nägin, et see teine "kahtlane " lammas oli ka oma tallega hakkama saanud. Kuna tegu oli juba "asjatundjaga", siis ma väga ei pabistanudki. Läksin lauta, panin nad aia nurka, et vargad piima enne noort ilmakodanikku ära ei rööviks ning läkin jätkama oma villa pesu.
Villapesu koha pealt pean siinkohal SUUR-SUUR aitähh ütlema Küllile( ja teine Hästi suur aitähh minu emale, kes jätkuvalt mu villapesu kausi juures viitsib istuda), kes mulle mõneks ajaks vabatahtlikuna appi tuli ning teinegi kord lubas veel tulla....AITÄHH!
Nonii...nüüd jälle lauta...sest öö vastu teispäeva sain jälle laudas käia. Nägin kella 4 paiku, et lammas oli poeginud ning esmalt tundus kõik päris hästi olevat - emme lakkus, laps (plikatirts) otsis tissi....kuid kuidagi ei jõudnud tissini....nii ostusasin oma unise tagumiku voodist üles ajada , et lauta tallele appi minna. Laudas selgus, et tegu oli ühe esmapoegijaga, kes kartis talle tissi alla lasta. Võtsin jälle kasutusele nurgaaia, sest sellises väikeses alas on lambad tunduvalt vaguramad, kui suuremas jooksuruumis. Panin siis talle tissi alla ja ema nagu päris lubaski, aga sellist varba võbelemist, nagu too emme tegi, ei ole ma küll varem näinud....täpselt nagu oleks tal kõdi olnud :D Jalg käis õrnalt sips-sops üles alla...aga niimoodi, et talle ka ära ei ajanud. Tallel kõht täis saanud, läksin ise tuppa magama. Hommikul kontrollkäigus nägin, et emme on pointile pihta saanud ning lubas talle juba ise sööma.
Aga enne tuppa minekut tegin veel väikese tuuri, et oma silmaga need ülejäänud potensiaalsed poegijad üle vaadata...siis kiikasin ka väikeste kitsetallede aeda ... ja mulle avanes sealt selline vahva pilt... Nagu jaanalinnud magasid pead söötme all ja ei lasknud end üldse sellest häirida, et mina seal ringi liikusin ja pildimasinaga klõpsisin :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar