Flash Calendar- Nature Theme

neljapäev, 28. jaanuar 2010

Juba hakkab tulema

Eileõhtune(öine) tallesaaks oli meil siis järgmine:
Kella kuue paiku poegis meil Klaara, kes tõi ilmale kaks prisket poissi. Vähemalt hooaja algus tundub väga "lihane "tulema :P Mõlemad sündisid üks jalg sees, teine väljas ning keset poegimisabi otsustas ka elekter viivuks ära minna...õnneks oli mul selleks juhuks taskus väike taskulamp, mille abil leidsin üles talle jalad( ja lamba tagumiku).
emme lapsega
Arvasin, et sellega too õhtu asi piirdub, aga teki all kaamerast "lambafilmi" vaadates avastasin, et ühes aias käib keegi närviliselt ringi, saba pikalt sirgus nagu traat ning ei saa ise mitte aru, mis temaga toimub ( oli esmapoegija). Tundub, et aja möödudes oli ta end asjaga siiski kurssi viinud ja jagas matsu ära. Poegimise tipphetk oli umbes kell 2 öösel, kus lauta tormasin, sest asi tundus pikale venivat. Tall oligi üsna suur, kuid kahepeale saime ilusti hakkama.... seekord saime tütarlapse ( selle aasta teine tüdruk)
Aga kuna õhtul saabus meile torm, siis puhus see meie pauda ikka kole külmaks...niiet jootjad olid peaaegu kõik külmunud. Täna sai jälle Talupoodi mindud, kust kogu nende kiletagavara sai ära ostetud. Plaan laudas lambaid veelgi kokku lükata, seniks kui rohkem tallesid juure tuleb, ning kilega osa laudaosa kinni panna... akende juurest tuleb tuulega ikka nii palju seda külma sisse, et laisa kohutav. Ja kõige masendavam on see, et enne märtsi lõppu ei lubata sooja ka...ainuke lohutus on see, et tõenäoliselt järmine nädal avatakse ametlikult jäätee ja külmade ilmade korral see püsib päris kaua (mis sest, et autod juba vahel sõidavad)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar