Flash Calendar- Nature Theme

reede, 23. oktoober 2009

Paha lapsevanem

Sain siis eile hakkama sellise asjaga, mille kohta võib nii mõnigi asja teine osapool võib arvata, et olen paha.... Asi nimel selles, et tõstsin kisa poola õunte peale, mida koolis-lasteaias jagatakse( ja siis öeldakse, et on tervislik !!??) ja mille peale minu kaks poja ennast lolliks pidid kratsima . Margus sai ikka sellised jubedad 2cm läbimõõduga kublad enda kõhu peale, et kohutav kohe, Gabrielil vedas ja tema piirdus vähe väiksemate kupladega....aga kratsimise -kreemitamise-zyrteki ralli käis meil ikka mitu päeva. Esialgu ei taibanud ma kohe üldse, millest sellised asjad meile tulid ja nii korraga veel, kuid aimasin, et mingist söögist..ja mitte kodusest söögist. Järsku plahvatas, et meie suurematel poistel ennegi see pooleõuntejama on olnud. Ja kuna ma ise neid nagu tavaliselt ei osta, siis pole ka seda allergiat esinenud ka( Margusel pole veel kordagi olnud)
Peale põhjuse taipamist siis helistasin kooli ja küsisin, et kust on pärit need õunad, mida lastele sisse söödetakse - poolast..otseloomulikult. NAGU MEIL ENDIL SEE AASTA ÕUNAUPUTUST IGAL POOL EI OLEKS!!!! Küsimuse peale , et miks kohalikku õuna ei anta, sain vastuseks, et siis peavad inimesed tegema mingeid proove ja kuna see läheb liiga kalliks, siis keegi ei tee(et vahest on nad 0 krooniga sisse mõned võtnud(sest osta ei tohtivat), aga siis ei tule kaloraaž täis ja nad on jälle jamas)...nii need õunad mädanevad. Aga kui tervisekaitsest järele küsisin, et mis jama toimub ja niisugune pürokraatia on , siis sealt tehti mulle suured silmad ja öeldi, et see on tiesti jama jutt, mis ajan ... OMA KODU ÕUNU VÕIB VIIA(nii müüa kui anda) TÄIESTI VABALT NII LASTEASUTUSTELE, HAIGLATELE, HOOLDEKODUDELE. Tundub, et koolis ei teata mitte midagi nendest seadustest ja muudkui söödavad lastele mürki sisse. Võiks ju natuke ennast asjadega kurssi viia ja natukenegi selle nimel pingutada, et lastel oleks tervislikum toit(poola õun ei ole ju mingi tervislik asi!!) Usun, et kui korra-paar panna lehte kuulutus, et koguda õunu laste tarvis, siis neid pakkujaid oleks ikka päris palju. Näiteks terve Käina alev on umbselt õunapuid täis ja õunapuualused on paksult õunu täis... ja sinna nad ka jäävad. Ja selle peale, kui küsisin, et miks neid õunu ei võiks lastele anda, öeldi et kes neid korjaks.....pakun välja, et seda tööd võiksid teha näiteks need Käina valla töötud , kes vallalt lihtsalt aitähi eest seda raha saavad(tehku ka midagi!)
Kokkuvõtteks ajasin natuke inimesi liikvele - nii tervisekaitse, kes lubas õuntest(kui neid veel kuskil järgi on) proovi võtta, kui ka majandusjuhataja, kes kiiresti peale minu kõnet lippas lasteaeda, et teada saada kellel ikkagi punnid olid....Juhataja muidugi väitis, et varem on ju ka neid õunu antud..aga ju siis sellest partiis oli lubatud aineid rihkem sees, sest ega iga partiid , mis eestisse tuleb ei kontrollita - tehakse pisteliselt ainult...ja võibolla just sellest oli neid nii ülemise piiri peal või lausa rohkem...Aga ega ma nüüd ei väidagi, et lapsed on erinevad ja mõnel lihtsalt tekivad allergilised reaktsioonid kergemini - asi on põhimõttes (võiks ju olla kodumaine, kui neid ju ümberringi lihtsalt mädanevad!!!)
Nüüd siis on järjekordselt Gabrielile loetud sõnad peale, et ta neid poolakaid suhu ei topiks ( millest see laps saab suurepäraselt aru) ning lasteaias lihtsalt peab Margus vesistava suuga pealt vaata ,kuidas teised õuna nosivad(sest temale ju selgeks ei tee, miks ei anta).....ja kõik lihtsalt sellepärast, et ei suudeta kodumaiseid õunu oma teadmatuse ja mittetegemise tõttu kooli hankida....Peaasi, et midagi kuskilt ja peaasi, et odavalt kätte saaks....KAHJU!
Ohhh...sain vähemalt südamelt ära rääkida....Ja tean, et see kõik on mõttetu tuuleveskitega võitlemine.

1 kommentaar:

  1. mina arvan igatahes, et ta oled väga tubli lapsevanem, et lärmi tõstad. iga kord, kui mina tahan maailma parandada, põrkan paratamatult selle vastu, et linnas ikkagi nii palju raskem mingit suuremat aktsiooni ette võtta ja üksikisiku tasandil saavutan ainult seda, et saan kõike kolm korda kallimalt osta. nii et kui seda asja vallatasandil ajada, on ju ikkagi lootust! ehk ühel heal päeval saavad inimesed aru, et poolaõunakook pole targem asi kui transrasvatihane.

    VastaKustuta