Flash Calendar- Nature Theme

laupäev, 12. september 2009

Peaaegu tehtud

Täna sai Tiidu suurel entusiasmil üles võetud kõik kartulid( et ikka saaks selle statistika paberi ära teha :D) Nüüd siis jääb teha vaid see sorteerimine....mõni päev nokkimist ja peakski valmis olema. Suured tänud pean ütlema meie abilisele Nicole, kes on olnud päris suureks abiks nii kartuli noppimises, kui ka sorteerimises. Kokkuvõtteks võiks selle aasta saagi kohta öelda, et võiksid küll olla veidi suuremad, aga muidu päris hea. Parimad kartulid olid siiski( nagu arvata võis) sert seemne all, võibolla aga sel põhjusel, et need hakkasid kenasti kõik korraga ja teistest suts varem kasvama, pealsed olid väga ühtlased ja õitsema hakkasid varem. Muidugi võib väikese nurina ajada kehvapoolse kevade süüks, kuna kartulid lihtsalt ei tahtnud see aasta õiget aegu üles tõusta ning said seetõttu ka vähem aega kasvada, enne kui varremädanik sisse trügis...
Kuid üldiselt pean siiski tänama Jumalat, et sain sellise, siiski päris kena saagi. Tellitud kartulid on juba kenasti käes ja ära ka viidud....nüüd andke palun märku aga need inimesed, kes ka tuhleid tahaks endale talveks omandada.
Võtsin täna siiski ka enamus kapsaid üles (palju mul neid ei ole), kuna lubatakse siis järjest väikest öökülma ja hapendamiseks minev kapsas ei tohi külma saada(nii lugesin targast internetist) Kaks jätsin veel põllule, sest nende pead tahaks veel kosumist, aga kui ette jäävad, siis võtan needki ära. Nüüd ripuvadki mul kenad pontsikud aida laes ja ootavad, et nendega midagi kasulikku ette võetaks. Plaan teha näiteks natuke hapukapsast, mis mul eelmisel aastal endalegi üllatusena päris hästi välja kukkus. (sai elus esimest korda tehtud ja arvesse ei lähe see, kui kunagi koos vanematega seda tehtud sai, sest sellest ei mälta ma suurt midagi)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar