Flash Calendar- Nature Theme

teisipäev, 1. september 2009

Ei sealihale!!


See nüüd küll veidi vanem uudis, aga laupäeva õhtul saabus meie majja järjekordne külaline - noormees prantsusmaalt, nimeks Nicolas. Kuid päev enne siia saabumist teatas ta oma kirjas, et ta sealiha ei söö.......no mis me selle kohta ikka oskasime kosta - see meie peres suht söödud liha, aga eks katsub vahepeal hakkama saada kana, kala, veise ja jänesega (mis juthtumisi ema külmikus vedeles) ... Küll meid piinas see mõte, et miks ta siis seda siga ei söö...ning esimene mõte oli see, et ega ometi moslem? Prantsusmaal ju leidub kõike ja see oleks olnud mu esminene kohtumine selle usulahu esinadjaga. Kuid....
Teise päeva hommikul ma siis lõpuks küsisin, et mis on selle sealiha mittesöömise põhjus - ja see oli (mida ma natuke ka arvasin) usus...kuid mitte ei olnud ta moslem vaid tema ema on juut ning sealiha mittesöömine olevat tema esimene püüdlus oma esivanemate usku järgida. Vat niiii!
Tänaseks võin öelda, et ta on tore töökas pisikest kasvu noormees, kes hirmsasti tahab õppida eesti keelt (sest tal on eestis pruut, keda meilgi nädala lõpus õnnestub näha!!)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar