Flash Calendar- Nature Theme

kolmapäev, 10. juuni 2009

Vabadus

Mitu päeva sai siin vaeva nähtud kitsede aia ehitamisega - veetud traati, koristatud vana aeda ning usinalt trimmerdatud. Kaks nädalavahetuse päeva kõvasti rabatud ning mõlemad õhtud veel vupsti koosolekulgi käidud. Mõlemad seetõttu, et seekord olid meil külas sõpruskogudus Kumlast, Rootsist.
Aga aed oli vaja kindlasti valmis saada, sest peremehel ootas eest reis naabersaarele kenade juurde, kust ta kolmapäevaks korra koju lubatakse nind siis uuesti neljapäeval peaaegu nädalaks tagasi peab minema. Seega tuli töötada elu eest, sest kui kaua ma neid kitsekesi ikka ketiga mööda õuet talutan, tahaks nemadki väheke vabadust maitsta.
Tõtt öelda, ei saanudki me pühapäeva õhtuks elektrit sisse ning paar päeva ketitassimist pidid nad veel ära kannatama.
Täna siis lootsime, et ilm meid soosib(mida teisipäeva õhtul mitte kuidagi ei saanud loota, sest lubas pea terve päeva jagu äikesevihma) Hommikul oli suur üllatus, sest ilm paistis täitsa kena ning sadu tõenäoliselt meie saarele ei jõuagi. Niisiis saigi hommikul kiiruga hakatud seda viimast traati sinna aia külge vedama ning sai ka generaator lauda tagant koos elektriga kitsede juurde toodud. Hommikul lasin kõik kitsed vana sauna(nüüd siis laudaks ümber ristitud) kõrvale lattidest ehitatud püügiaeda, et nad üksteisega veidi harjuks ka lahtiselt, sest siiani on nad üksteist vaid läbi aia või keti otsast vaadata saanud...ning me kõige pisem ja noorem Piibu ei tundnud meie suuresarvelisi loomi üleüldse veel. Ja tänu sellele sai ta ka päris parasjagu tuupi...eriti Tralla käest, kes tundub ikka päris karmi iseloomuga olevat...vähemalt teiste kitsede suhtes - või on siis äkki karja liider või vähemalt tahtis selleks saada?Ajas igastahes Piibut kõige rohkem taga ja tahtis meeleheitlikult teda sarvede otsa torgata. Piibu - vikene nagu ta on - hüppas supsti läbi klaasita sauna akna sisse ja välja, et ennast veidigi kaitsta, sest keegi teine seda trikki järgi teha ei üritanud :DKuid peab mainima, et karjamaale lastes rahunesid kõik maha ning söövad suht sõbralikult.
Kui lõpuks elektri aeda sisse saime, hakkasin ma oma loomakesi ükshaaval aeda viima... Esimene oli Tralla - jäi mulje, et tal olid varasemad kogemused sellise aiaga, kuna aeda nähes ta pigem eemaldus sellest, kuid lasin tal siiski oma särtsu kätte saada... Teiseks tõin ma Muusa, kes ei teadnus selletaolisest piirdeaiast mitte mõhkugi - toppis oma pea kenasti kahe traadi vahelt läbi ja ma korra juba vaatasin, et ei saagi särtsu, kuid kitse järsk peenike kiunatus pani mind ümber mõtlema...nii on temalgi elektrikogemus nüüd olemas... Järmiseks tuli aeda vaatama Illu, kes tõenäoliselt ka elektrist midagi ei tea, kuid ega ta aia vastu ka huvi üles ei näidanud, ning ma sain tal pooleldi meelitades selle nina aia vastu - sai ka energilaksu kätte..enam vist ei taha. Viimasena oli meil Piibu, kes tundis karjuse kenasti ära ning väga proovima ei kipunud, siiski sai temagi nina igaksjuhuks aia vastust läbi tõmmatud. Niiiii.....tundub, et nüüd on kõik loomad seal aia sees kenasti rahul ning söövad rõõmsalt rohtu ning kuuseoksi ja jään lootma, et õhtul mul keegi lüpsiajaks lauta ka tuleb :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar