Flash Calendar- Nature Theme

reede, 18. mai 2012

Sigin-sagin

Viimased päevad olid täis siginad ja saginat, sest maja oli täis lapsi... ja kohe hulgi. Nimelt oli meil mõneks päevaks külas Tallinnast Waldorfi kooli III klassi lapsed (7 usinat) õpetaja ja nelja lapsevanemaga, et tutvuda maatööde ja tegemistega. (Sai korra tunda, et mis tunne võiks olla, kui peres oleks 10 last... no ütleks, et igapäevaselt oleks see palju... aga mõneks päevaks täiesti OK )
  Kui kevadel Üks lapsevanem mulle kirjutas, et neil oleks selline soov, siis ei osanud ma selle kohta mitte midagi kosta ja olin väga üllatunud ja esimese probleemina kerkis üles nende majutamine. Samas ei tahtnud ma ka neile täiesti ära öelda ja lootsin leida mingi lahenduse... Aga kuna me hakkasime oma kõige suuremas toas tegema remonti ja nende tulekuks sai just põrand valmis, siis said kõik end tühjale põrandale magama heita :) Täna, kui nad kõik läinud on saan öelda, et see mõni päev oli väga tore aeg  - maja oli küll veidi üle rahvastatud, aga nagu ikka öeldakse, et häid lambaid mahub ikka palju ühte lauta :D Sest lapsed olid ju tublid ning nende vanemad väga vahvad ja armsad inimesed - mis sa hing veel oma külalistest siis tahad...

Nii saidki lapsed teisipäeval ära proovida, et kuidas pandi kartuleid maha vanasti, käsitsi... no küll sai see töö kiirelt tehtud. Maas on nüüd küll ainult varane kartul, aga seegi suur asi. Hiline ootab veel oma aega, sest ilmad ei taha sel aastal kuidagi soojaks minna.... Pean väga õnnelik olema, et meie päevi õnnistati ilusa  ja sooja ilmaga, sest vahepealne ilmateade lubas vaid külma ja jubedat vihma, mis oleks meie plaanid kõik ära rikkunud...
Õhtul sai veel ka peedid maha pandud - seda siis kokku neli vagu - seemned kõik ükshaaval mulda ja kolmapäeva õhtul tuli ka vihm, mis kõik mu idandatud seemned ka uuesti üle kastis - super!

Kolmapäeval tutvusime villaga - kraasisime ja ketrasime ja tutvustasin erinevaid villasid ja villaomadusi. Ei tea, kui palju neile küll meelde jäi, aga... Veel said lapsed(eriti poisid) sõita traktoriga ja vedada vana sauna tagant maha võetud puid (mis kitsede poolt olid kooretuks näritud ja nüüd osaliselt pikali juba kukkunud ja on nüüd valmis metsakuiv küttepuu :D ) Ka said nad puid lappida ja peab ütlema,  et nad tegid väga tugeva ja korraliku riida!
Ja kuna kolmapäevane päev oli meil elektrita (nädal tagasi teatati, et nüüd plaaniline elktrikatkestus! )  ja ilm oli nii tuulevaikne ja soe, et tuppa pliidi alla tuld teha ei julgenud, siis sai kasutatud sellist ekstreemset söögitegemiseviisi - suure paja peale(kus me tavaliselt grillime) sai kahe ristiasetseva raudpulga peale pandud vana ümmargune pliidiplaaditükk, pott peale ja supikeetmine võis alata :D Vähe rohkem aega võttis, aga mis ikka...vähemalt valmis sai.

Õhtupoole käisid lapsed kaemas Vaemla villavabrikus, et kuidas siis see tööstuslik lõngategemine käib ning jalutasid ka natuke Kassaris, kuni meid tabas vihm...

Neljapäeva hommik oli täis lahkumissaginat ... ja nii mõnegi lapse suust sai kuulda sõnu, et ei taha ära minna... Aga on lootust neid ikka ka uuesti näha, vähemalt osasid, kes oma vanematega siin käisid. Aga aitäh neile kõigile, kes tegid need päevad põnevaks ja kirjuks!

Pilte saan ehk ka millalgi lisada... kui meie usin lapsevanemast fotograaf need ükskord ka mulle avaldab - pilte sai sadade kaupa.... Seni kannatust!

5 kommentaari:

 1. Ma töö tõttu käin kord kvartalis lasteaias :)))ja kummaline on kuulda, et palju lapsi ei söögi lasteaia toitu, ehk ka vanemate toiduvalikud on niivõrd muutunud.Varsti hakkame tutvustavaid ekskursioone tegema naturaal köögi teemal :))).Rääkimata loomade näitamisest, sest häbiväärselt väheks on jäänud neid vanaemasid, kuhu lapse saab suveks viia ja kust tulevad mälestused, et kukk oli kuri, lambad aedikust väljas ja küll see lüpsisoe piim oli hea.Rääkimata muust, nagu lõngategu, heinategu :).Ehk sa ise ei teagi veel, kelle mälestusse sa oled sellise laheda "mälestuse jalajälje" teinud :).Sellise tädi Kaire juurde saadaks enda rajakadki,kes mul küll kahjuks on juba häbenematult suureks sirgunud :).:).Ja sa ikka veel jõuad ka võõrastega mässata.

  VastaKustuta
 2. Väärt ettevõtmine! Minul on ka lastele alati uksed avatud ja näitan loomi hea meelega. Ikka päris tihti tulevad lapsed loomi vaatama.

  VastaKustuta
 3. Peab tunnistama, et need lapsed on rohkem haritud kui enamus linna suurkoolide lapsed ... ja vanemadki olid toidu suhtes väga teadlikud... Aga see reis oli lastele esimene ööseks jäädav reisielamus koos klassiga ja eks see mõnus vaba maal olek ja mööda õuet ringi jooksmine jättis lastele oma jälje ja mulje.
  Olen ise ka väga rahul, et lasin selle toreda seltskonna oma majja ja sain seeläbi endale juurde väga mõnusaid ja vahvaid tuttavaid ... aitäh neile kõigile!
  Ja tead Airi, selline võõraste majja võtmine on nagu omaette narko, millega ma tänu WWOOF-ile tegelema olen hakanud (algul natuke kardad ja hiljem lausa ootad külalisi), igaüks nagu annaks natukene oma positiivset energiat ja uusi huvitavaid mõtteid ja infot ja kogemusi. Eks see mõnes mõttes küll natuke väsitav ole(eriti väga suure seltskonna puhul), aga see positiivsus kaalub kõik selle üles .... Ja mis meeldiv vaheldus elurutiinile :D Ja kui ka on mõned külalised, kes ei ole just need kõige meeldivamad(mida nüüd küll tihti ei juhtu ja minu aastate kogemustega vaid 2 on olnud), siis need kogemused teevad sind tugevamaks ja siiski kaaluvad need meeldivad-mõnusad kogemused halvad hooga üles. Soovitan soojalt kõigile täiesti võõraste inimeste külla võtmist! Reeglina on sellised külalised väga avatud inimesed ja suhtlemine nendega on lausa lust.

  VastaKustuta
 4. Kallis Kaire,
  samad soojad sõnad, tänud ning siirad tervitused teile kõigile sinna kaunile Hiiumaale!
  Mul oleks tõenäoliselt endal sellest virr-varrist pea ühe õhtuga ringi käima hakanud.
  Veelkord - me täname!

  Suvel näeme! :)

  Tervitades
  Signe

  PS Viimase juustutükikese sõin täna ära. Mmmm. :)
  PPS Lambanahk on külje all mõnus! (Ja veel milline lambanahk!)

  VastaKustuta
 5. Tead Signe, kuina te kõik võtsite üle kogu köögi-söögitoimingud ja ka koristamise, siis minule jäi üle vaid nautida seda toredat seltskonda, niiet... :D ... teretulemast tagasi! ;)
  Ja tänud juustu ja lambanaha kiidu eest ;)

  VastaKustuta