Flash Calendar- Nature Theme

teisipäev, 31. jaanuar 2012

Maraton jätkub...

No kohe üldse ei tule mul nende piltide õiges järjekorrasi laadimine enam välja...aga olgu siis nii... alustame jälle täna õhtusest viimasest.... Marju... teie Eedu sai endale õe :) Seekord siis üle pika aja ka üks üksiktall, ilus ponks plika, ei ole midagi halba öelda...Päeval tegelesin usinasti peetide marineerimisega ja lambad olid end ilusti sinna graafikusse sisse lükanud. Nimelt jälgides pikalt koos peetide tükeldamisega läbi kaamera, kuidas lammas poegib... lootes et ehk jõuan peedid enne potti ja tulele, küll siis jõuan poegida ka... Lammas oli kenasti minuga nõus ja lasi mind toas ära lõpetada. Ja ilma abita ta polekski hakkama saanud, sest esimesel tallel oli jälle jalg puudus ja teine tall tahtis üldse kukal?!? ees tulla. Pole sellist varianti ennem veel olnudki. Aga hea oli, et kõik toimus avalikult, mitte salaja nagu tihti juhtub :P Seekord siis poisid.
Hommikul enne peeditegemist aga poegis Nahaal, kes eelmine aasta tegi kolmikud, kuid ühe neist ta kogemata magas hiljem ära.... See aasta oli ta jälle nii paks, et kartsin kolmikuid... ja seda ma ka sain. Sel aastal siis kaks poissi ja üks tüdruk. Esimese poisi jaoks aga eriti palju materjali ei jätkunud, jäi teine selliseks väiksemaks (pildil ülemine) Teised on täiesti normaalse suurusega ja nuriseda ei saa. Sel aastal ei ole mul kaalu laudas ja ei ole ühtegi kaalumist teinud... ei ole viitsinud ka...
Aga läheme veel varasemaks... terve öö ootasin veel ühte lammast, kes lõpuks hommikul kuue paiku ka lõpuks talled valmis tegi.... jälle poisid... Kui alguses tuli muudkui tüdrukuid, siis paari päeva jooksul on nii palju poisse tulnud, et on juba ülekaalukalt tüdrukuid edestanud. Kuna seekord siis sünd toimus jälle slovakkide kõrval aias ja nii kui mina aeda läksin, siis olid ka nemad platsis nagu teaks ka mida teha :)
Zetat huvitab muudkui kakajunnid ja päramistest ei ütle nad kohe üldse ära, kui ma poleks vahele seganud, siis oleks ta need ka lamba tagumikust välja tõmmanud :P
Dan vaatab aga pingsalt aias toimuvat... koos meie poolpeenvillasega (terviseid Marjule) Ja siin siis meie kaks värsket ilmakodanikku ja see emme polnud isegi koerte peale kuri :)
Ütlesin eile , et pean ehk öösel lauta minema... aga sain siiski keskööks juba tuppa tagasi. Esimese sünni jälgisin kaamerast, teise sünni ajaks kooserdasin ennast siiski lauta. Jälle poisid...et ikka jaanipäevaks liha jäguks :D Teine poiss oli kohe tükk maad suurem, kui esimene, aga tublid olid mõlemad.
Nõnna siis meie laudaelu muudkui jätkub ja tuleb nii ootamatuid kui ka oodatud tegijaid, kui kõige suurem üllatus on siiski see, et kuidagi ääretult palju on mitmikuid .... ühe talle kohta on hetkel tervelt 1,86 talle, mis ei üldsegi mitte paha. Aga eks eelminegi aasta olid alguses muudkui mitmikud ja lõpuks tilkusid ükshaaval ja lõid keskmise 1,5 peal ( mis ka muidugi üldse ei ole minu arust paha) Aga hetkel siis sündinud 29-l lambal 54 talle ja 87 lammast on ootejärjekorras(kui ikka kõik tiined on) ....jääme siis ootama ja vaatama, mis tulevik toob, sest eelmise aasta kolmikute mammad on kõik veel tegemata (peale selle tänase korduv kolmikute tegija)
Kaunist tegusat ööd(mulle)!

5 kommentaari:

 1. Päeval talled, öösel talled... Kas puhkamiseks (magamiseks) üldse aega jätkub???

  VastaKustuta
 2. No mõned tunnid vähemalt hetkel ikka magada saanud (vahepeal siiski kaamerat uuritud) Aga ei tea, kui kaua selline lõbu kestab... hetkel ootan ka ühe lamba poegimist....on lõpusirge vist :)

  VastaKustuta
 3. Pai Eedu mammale:)
  Aga mitmikud on kihvtid, loodetavasti ei pea sa varsti ämbriga piima lauta vedama? Lugesin soome foorumit,et neil on sealgi texelid päris head paljunejad, keskmine küünib 2,1 talleni. Üks valgepealine tõug on veel Eestis, swifter, kes pidi isegi 2,8 tegema, aga ei tea, kas neid puhtalt on saada...

  VastaKustuta
 4. No nüüd on vahelduseks järjest ka kolm üksikut tulnud ja said ka esimese peenvillatüdruku :P Aga kaksikud on igati ok, kui emmel ikka tissid korras ja piima jagub.. Aga täna sain kaksikud ja mul on karvane tunne, et emal ei tule teisest tissipoolest mitte grammgi piima :s Vat see on juba jama....

  VastaKustuta