Flash Calendar- Nature Theme

teisipäev, 1. veebruar 2011

Käik vähe aeglustunud....

Aga nii mõnigi on end viimase peale ajanud, et siis kõik koos poegida...aga siiski on poegund mul kolm lammast.
Eile hommikul juba nägin, et üks noor lammas on siiski poegimas, juba eelmine päev nägin, et tagumik hakkas väga roosatama ja tiss oli prinnile läinud, kuid ei midagi. Hommikul siis kella 10 paiku oli tulnud lootekott välja, kuid ei mineid märke lamba enda poolt- mälus, käis söömas ja ei tüüpilisi poegija liigutusi. Arvasin lihtsalt, et kuna poegib esimest korda, siis ei teagi ta mis temaga toimub. Alles peale lõunat läks asi tõsisemaks ja siis me saimegi ka talle, piraka utekese. Emme hakkas teda kohe lakkuma ja tissi alla lasi ka...niiet kõik oli korras..ainult aitasin välja tõmmata, sest tundus, et vajas abi...
Õhtul tegi teistkordne poegija ühe tüdruku ja poisi, kuid seekord oli väike probleem ka...esimesel tallel oli teine jalg sisse jäänud ning selle ma otsisin seest üles ja temaga oli kõik korras... teine tall tuli veel , kuid ta ei tahtnud mitte kohe hingama hakata. Küll ma taputasin pea alaspidi teda täie jõuga ja mudisin rinnakorvi ja Tiit naeris, et ainult suust-suhu hingamine jäi tegemata..... aga hingama saime. Ju ta siis oli seda lootevett endale liiga hingamisteedesse ahminud....Öö oli jälle rahulik, kuigi püüdsin iga mõne tunni järgi reidi laudas ikka ära teha ja vahest avastasin, et olin kaamerapuldiga pihus koos magama jäänud :D Mis teha.
Täna päeval poegis aga järgmine noor must ute, temalgi see esimene kord. Lakkuma hakkamisega ei olnud mingeid probleeme, kuid ei tahtnud esialgu tissi alla lasta, muudkui kepsutas eest ära nagu väike jänkuke. Seepärast püüdsin ta kinni ja panin ta korraks nurgaaeda, lasin talle alla ja pärast seda ei olnud mingeid probleeme - temast sai ka tubli emme :D
Eks jääme siis tänast ööd ootama, kus minust jäi lauta üsna mitu vinnastatud lammast...loodan, et siiski saan natuke ka magada... Head ööd teile ja rahulikku und, kuniks seda teil jätkub :D2 kommentaari:

  1. Sulle peab tõesti HEAD ÖÖD soovima :))Pea vastu!Varsti läeheb kergemaks...või palju sul neid "pudisejaid" veel on :))
    Mina magan, kuni lastakse.Aga varsti magan samuti arvuti kõrval kõveras..

    VastaKustuta
  2. Ma ei pea kõveras õnneks magama, sest monitor on öökapi peal...aga pudisejaid on omajagu, pole veel pooledki teinud....Tänase hommiku seisuga on valmis teinud 39 lammast....kokku peaks poegima umbes 107...kui kõik ikka tiined ka on.

    VastaKustuta