Flash Calendar- Nature Theme

kolmapäev, 19. jaanuar 2011

Laudauudised


Ja nagu ma mainisin, siis muutuvad kõik teised aina kahtlasemaks, kuid see kahtlane must kohe mitte ei poegi :P
Hommikul laudas kontrollreidi tehes nägin, et kaamerate vaateväljast välja jäänud aias oligi üks lammas poeginud. Tegelikult oli see lammas see aasta saanud minu käest nn. pikendatud eluea, sest oli ta mind juba vähemalt kaks aastat väga kurjaks ajanud sellega, et ta oma teist talle ei ole endale tahtnud võtta...lakub puhtaks, aga tissi alla ei lase, isegi kui ma ka teda kõigest väest kinni proovisin hoida. Hoidsin hinge kinni, kui nägin, et seegi aasta tal kaksikud ja veel enam tegi mind murelikuks, et üks tall oli jäänud emmest eemale ja nuttis kuid teine oli kenasti ema kõrval magamas.Mõlemad siiski puhtaks lakutud. Kiiresti paigutasin nad väikesse nurgakesse ja surusin igaksjuhuks eemal olnud talle ka emme alla. Korraks juba tundus, et see aasta kordub vana jama, sest vaatas ta korraks talle väga vildaka pilguga, kuid uuhhh....vist läks see aasta esimest korda õnneks, sest nägin tallesid korraga tissi alla olemas...Tegu siis seekord ühe tüdruku ja udukarvase poisiga.

6 kommentaari:

 1. No saa siis sellest lamba hingeelust aru :)))Paras sehkendamine nende tallede ja emmedega.Aga, palju õnne uute lambakodanike puhul!

  VastaKustuta
 2. Kenad prisked talled!
  Meil istus üks lammas eelmine aasta nädalapäevad niimoodi "puuris", kinni isegi seotud,sest lausa hammustas ühte talle...Tall õppis siis tagajalgade vahelt sööma. Sai ka armuaega utt, ja seekord ei mingit probleemi :)

  VastaKustuta
 3. Meil rootslane virutas kopsti jalaga...issanda loomaaed :)
  Tagajalgade vahel on nn. pime nurk, kuhu utt ei näe...:))meil käivad vargakomentega talled nii söömas.

  VastaKustuta
 4. Vargad on meistrid jalgevahelt sööjad :P Ja seda nad oskavad ikka jube hästi, liigagi hästi.
  Aga sellele utele ei aitanud isegi kinnihoidmine, ise olid higimulle täis, sest sellise jõuga pidid teda hoidma, aga kasu ei midagi, peale nädalat loobusin, üks teine lahke ute lapsendas selle hüljatud tita. ....Aga õhtuse seisuga oli endiselt kõik korras ja mõlemad titad käivad söömas :D

  VastaKustuta
 5. Kuule, mitmekaupa teil on uted aedikus? Vaatan omal, et kui juba on üle 15, siis on hirmus mäsu..ja katsu aru saada, mis tall millisesse komplekti kuulub..
  "Just 20 talle märgistanud"

  VastaKustuta
 6. Olenevalt aiast on ka uttesid aias erinev arv, kuid üldiselt on kuskil 13-15 utte....aga hetkel kaamera levi piiratuse tõttu on paaris aias ka rohkem (umbes 20 ringis)ja kui ära on poeginud, siis tõstan nad kohe ümber, et aeda rohkem ruumi saada.

  VastaKustuta