Flash Calendar- Nature Theme

neljapäev, 11. veebruar 2010

Kolmapäev


See päev kujunes natuke tallerohkemaks.
Hommikul alusas päeva must lammas, kes tegi kenad kaksikud tüdrukud. Poegimine oli küll esmakordne, aga emme oli igati korralik ning tragi.

Paar tundu hiljem sai talledega valmis korduvpoegija, kel nüüd poiss ja türduk. Tüdruk tundub praegusel hetkel küll veidi aeglasem olema( söömise mõttes), sest hommikul ta karjus seal aias ja kõht oleks nagu tühi. Aitasin ta uuesti tissi alla, kust ta siiski usinasti sööma hakkas, aga tundus, et see vennake oli juba suurema koguse piima enese kõhtu ajanud. Andsin emmele suurema viljadoosi sisse, et piima juurde tekiks. Koolitusel kunagi öeldi, et pärast poegimist on soovitatav anda vastsele emmele suur viljakogus( isegi nii palju, et kõhu lahti võtaks korraks), see pidavat korralikult piimatootmisele mõjuma...

Õhtupoole poegis veel üks lammas, kes oli noor poegija, kuid see-eest väga tubli. Võttis talled kensti kohe omaks ning asus emakohuseid täitma. Temal sündisid kaksikud poisid.

Kuna lasin Tiidul teha mõned eraldusaiakesed( pikad 2,2 meetrised võred), siis olen neid ka usinasti kasutanud, et lambad pärast poegimist mõneks ajaks oma lastega ühte aia nurka kinni panna. Nii saavad talled parema konakti emaga ning vastupidi. Pole karta, et üks talledest kuhugi teise aia nurka ära kaob ning ema ta peaks sel põhjusel hülgama.
Pildil on talled kenasti magamas oma und eraldusaia vastas... nign tagat paistab hommikul poeginud lammas oma eraldusvõre tagant.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar