Flash Calendar- Nature Theme

pühapäev, 17. mai 2009

Laupäevane reis....


algas hommikul vara. Äratus oli kell 5, kõht ruttu täis ja siis lauta Muusat "kiusama". Ega ta sellest suurt aru ei saanud, aga lasi siiski kenasti ära lüpsta.
Sadamas kohtusime kenade sarvilistega, kelledele jäi see sõit paraku elu viimaseks. Lõpppeatus oli siis neil Karulas tapamajas, kust edasi minek Oskari lihatööstusesse ning sealt tagasi hiidlaste toidulauale. Lõpptulemusena peaks neid tooteid tõenäoliselt nägema kuu lõpus Konsumi kaupustes...nii et hoidke silmad-kõrvad lahti, ehk saate ka mekkida;)
Peale lammaste mahalaadimist saime nähe ka kaks näidistappu, et siis kuidas käib see värk lihatööstuses...kui nüüd minu arvamust küsida, siis kõige vastikum oli see, kuidas seal nn kohustuslikku tuimestust tehti...spets laetava "püssiga" lasti pauk pähe(tegelikult lööb raudpulk pauguga lagipähe) Ei ütleks, et see nüüd parem meetod oleks, kui ilma selle pauguta lihtsalt kõri läbi lõikamine:S Selline tunne, et paugumeetodiga tegi see looma palju pikema "surmajooksu" kui meil ilma pauguta....OK, jätame nüüd need ebameeldivused ning jätkame parem teiste teemadega...
Tagasi sõites kuulsime, et nende "toredate, siledate" teede peal on see tagumine ots kangesti kolisema hakkanud...ajasime selle tühja käru kaela, et nüüd hüppab ja koliseb seal....Kuid vahepeal Vändras plaanilist peatust tehes nägime kogemata, et auto kärukonks on taga täiesti lahti ja liigub ülesse-alla :O :S Ja see oleks tähendanud seda, et mõne aja pärast oleks kogu käru koos konksuga võibolla mööda teed omi radu sõitnud:S Seda oleks me kõige vähem tahtnud. Eks ronis siis auto omanik võtmetega auto taguotsa alla, et lahti tulnud polte-mutreid korralikumalt kinni keerata (see konks paigaldati autole just paar päeva tagasi, ning panija oli lihtsalt kehva tööd teinud) Kõik korralikult kinni keeratud, sai sõit jätkuda palju kolinavaesemalt :D ja turvalisemalt.
Järgmine pikel peatus sai siis tehtud Hanila vallas, kus meid ootas kits oma perenaisega. (pildil siis meie kits juba köiega Tiidu käes) Udar oli tal all peaaaegu maani, ning ma tõsiselt mõtlesin, kuidas ma ta lüpstud saan, sest meil ei ole isegi autokanalit, kuhu peale ta ajada :D Teised kitsed oli ikka jube julged ja nühkisid vastu sääri..täitsa kahju oli neid kohe sinna jätta, kui tean, et nende mitte ära ostmise tagajärg on pott...Kahju, leiduks neile vaid inimene, sest udar oli neilig nii punnakil, et tal lausa käimine oli raske. Minu kitse olid nad lüpsnud iga päev ja piimakogus oli nende väitel 2 liitrit...tegelik kogus selgus hiljem koju tulles...Külakostiks sai nende perele viidud pann ning 4 karpi vaarika toormoosi, mida ma olin hommikul termokittiga kaasa võtnud. Suuremad poisid viisid need suure tuhinaga tuppa...loodan, et nad seda moosi ka teistele jätsid;)
Haapsalu lähedal , paekivikorjamise vahepeatust tehes sai kitsekesele tee äärest natuke naadi lehti näpistatud, kui vaeseke oli vist päris suures stressis ning mitte ampsugi ei proovinud. Paekivid keansti peal ja :kella vaadates tuli välja , et meie reis tuli välja tunduvalt lühem, kui Tiit algul arvas...me jõuame 18:30 praamile, kuid enne seda jäi veel aega veidi Haapsalud ringi käia...mingi tunnike vast...Laevasõit oli juba palju pikem kui hommikul...väsi oli vast peal...
Koju jõudes laadis Tiit kitse oma aeda, mille ma reedel kenasti sitast puhtaks viskasin. Ise käisin toas riideid vahetamas ja lüpsikut võtmas. Lisaks sai võetud ka 1.7 l klaaspurk piima jaoks...algas lüps...Neiu tundus päris rahulik olema, kuid lüpstes ei tahtnud ta kuidagi oma jalgu maas hoida, vaid lõi seda kogu aeg ülesse, et mind ära ajada. Arvasin, et ta teeb seda selle pärast, et tal udar oli tüesti väga-väga täis ning päris raske oli neid nisasid pihku haarata...muidu on tal kenad pikad nisad. Piima kogus aga ei vastanud teps mitte sellele, mida perenaine ütles...lüpstes sai lüpsik täis, õnneks oli mul aia taga ema, kes selle vahepeal tühjendada sai, lüps sai jätkuda...kuid jälle oli seal piima liialt palju, ning ema sai kannu tühjendada...jätkasin jälle..päris lõppu ma ei saanudki välja, kuna ta lihtsalt ei lasknud, pani kogu aeg põliti, ning andis jalaga...kuid piima kogus mida me sealt seest saime oli suisa 3,5 l.....lihtsalt uskumatu, kuid tõsi...Arvan, et teda on ennem lüpstud vaid korra päevas, ning mina pean kindlasti hakkama seda kaks korda päevas tegema.
Järgmisel hommikul teda uuesti lüpstes oli Illu(vist oli tal selline nimi) Palju rahulikum, alles päris lõppu ei tahtnud korralikult välja lasta lüpsta...õhtusel korral õnnestus juba seegi...nii et progress. Kits on iseenesest väga rahuliku ja julge loomuga, peaks ütlema, et mu enda omad on palju aremad ja perumad:P
Nüüd seisab selle kitsega vaid ees üks kadalip PRIA-ga, kuna tal ei eksisteeri kõrvas ühtegi märki...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar