Flash Calendar- Nature Theme

reede, 1. mai 2009

Kena päevake...

Täna hommikul siis võtsime kätte ja sorteerisime veidi lambaid, et kes võiks välja minna. Lauta minnes selgus ka , et üks noor emme on ühe valge poisiga valmis saanud...mõlemad tunnevad ennast väga hästi (kuna vargad sai kõrvalaiast ära tõstetud, siis polnud ka uuel emal piimakonkurente).
Lammaste väljaajamine on üks suur tegemine...nagu iga aasta. Vanad lambad teavad väga hästi, mis on õue ja värske rohi, aga need talled...lausa kurjaks ajavad...aiast välja ei lähe, veelvähem laudauksest. Ise on nad kõvad mehed aedadest välja tulem, kui ei lubata...luba antus, siis ei lähe. Lausa oimetuks saime end joosta. Lähevad välisukse juurde ja keeravad otsa ringi ning sups aeda tagasi....Lõpuks said siiski kõik õnnelikult välja :)
Siis mõtlesin, et võiks ju kitsepreilidki välja viia...siiki veel ketiga, kuna pole nende jaoks kindlat aeda valmis ning oma noorte õunapuude saatusega ei tahaks riskida. Lasingi Tiidul maasse lüüa paar vaia, kuhu külge nad jooksma panna. Järhekordsel ei suuda ma aru saada, kas neile meeldib õues või mitte, sest nad on suht häälekad ning nagu sööks vähevõitu...ei tea...
Kuna eile olid mu porganditel lapi sees idudki järele tulnud, siis pidin needki täna maha saama. Suured poisid jätsin kenasti haiget Margust valvama (sai Heini käest angiini :S) ning tõttasin ise põldu suur lapitäis idusid kaasas. Põllul lugeisn põllul vaod kenasti üle ja pidasin arvet, et äärest umbes 5viis vagu jäeks varase kollase kartulile ja järgmise 7 Antsule. Nii saigi 13 vagu käsile võetud ning omakorda vao harja peale seemnete jaoks vagu ajama. Teadsin, et mul on laips palju seemneid, aga etnaid poole vao jagu on, seda ma ei teadnud. Mainin siis, et üks vagu on umbes 112 m pikk. Mõtlema paneb mind hoopis see asjaolu, et kodus on mul veel paar lapitäit seemneid eelidandamisel. Panin ükspäev neid juurde, kuna arvasin juba, et ammuse seemnesäilivustähtaja möödumise tõttu nad ei hakkagi idanema...üks lapitäis varajasi porgandeid on siiski ka kahtlased, vist ei tõuse, aga eks näis.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar