Flash Calendar- Nature Theme

esmaspäev, 11. mai 2009

Jumal kuuleb palveid

Pühapäeva teine pool...vat see oli üheltpoolt päris õnnetu kuid väga õnneliku lõpuga... Nimelt tahtsid poisid minna kella kolme paiku oma sõbrannale Anetele külla...sai siis ka lubatud. Anete elab Kärdla maantee ääres ja poisid läksid sinna jala. Ja kuna meie pidime enne koosolekule minekut nad sealt peale võtma, siis Heini tahtis võtta oma rahakotti kaasa, et pärast Kärdlas Selverisse rula ostma minna. Kuna ta väitis, et tal on lukuga tasku ja paneb koti kenasti sinna, siis sai tal ka seda lubatud. (Ise olime Tiiduga veel laudas, niiet ei näinud nende minekut pealt)
Kuskilt kella 4 paiku kui hakkasime kodust minekut sättima, tuli Gabriel tuppa ning päris Heini järgi...aga teda meie pole näinud. Selgus, et Anetet polnud kodus ning nad tulid sealt tagasi...kuid niimoodi, et Gabriel oli seal õue peal veidi batuudiga hüpanud ning siis järsku märkas et venna on kadunud....
Hakkasime siis Heinit otsima....ja lõpuks leidsime maja tagant ühe ääretult endast väljas ja lahinal nutva poisi. Ja nagu tal kombeks, ei taha ta algul ka räkida, mis juhtus - kas sai haiget või miskit muud.... Lõpuks selgus kurb tõsiasi, et tal oli rahakott ära kadunud - sees oli lapse tööga teeitud 1300 krooni :( Küsimuse peale et kuidas see kott tal taskust üldse välja sai tulla vastas ta, et tasku lukk ei läinud kinni.... no võttis ikka lihtsalt sõnatuks. Hakkasime siis kiirel tempol seda kotti otsima, sest kell oli juba pool 5 saamas ja koosolek hakkab ju kell 5.... Käisim kogu teeääre läbi, isegi teeäärse põllu pealt vaatasime(ütlesid, et käisid korra seal ka) Aga ei mingit kotti...hakkas juba kerge masenud peale tulema...ema ka iga natukese aja tagant helistas, et kas juba leidisme...Aga ei mingit kotti...nii me siis lõpuks Kärdlasse sõitismegi ja mõttega, et õhutl osime uuesti, kuigi lootus oli suht kadunud...mine tea, kui keegi leidis, siis sai hea rahanoosi omanikuks - kui paljud tänapäeva siis ausad leidjad on, eriti kui rahakotil nime ka sees ei ole.
Kotti otsides ütlesin Heinile, et palugu nüüd Jumalat, et ta aitaks koti üles leida...Ka koosolekul pastor palvetas selle mure pärast...korduvalt...
Tagasitulles sai otsinguid jätkatud...õigemini Tiit ja Heini tulid uuesti jala teeristist kodupoole. Veelkord käisid nad läbi põllupealse...ja oh imet...see rahakott oligi põllu peal, kuid paarkümmend meetrit eemal sellest kohast , kust varem sai otsitud....Õppetund oli poisile raske, kuid õpetlik ja enam ta oma rahakotti kaasa ei võta.
Kuid siiski oli see järjekordne tõestus, et Jumal on palvetekuulja :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar