Flash Calendar- Nature Theme

kolmapäev, 22. aprill 2009

Koolitus koolituse otsa....

...nii võib suisa targaks saada. Nii läks tänanegi päev. Avastasin küll alles lõuna aegu, et täna on põllumajandustootjate infopäev, kus selgitatakse uue viie aasta nõudeid. Hea, et üldse kohale jõudsin, vähemalt targemaks sain. Kodust mineks läks küll päris kiireks ning külmikust väljavõetud hakkliha pakist sai suisa veerand tunniga kotletid pannile...valmimise lõppu ei jõudnud küll ise ära oodata ja valvamise andsin üle Tiidule.
Koolitusel oli nii häid uudiseid, kui ka väga musta huumoriga uudiseid. Hea uudis oli see, et mahetootjad ei pea enam hakkama üle 0,3ha põldudelt võtma mullaproove. Mullaproovi ja sõnnikuproovi peavad võtma tulevikus ainult keskonnasübralikud tootjad....loogiline ka.
Must huumor on see, et tulevikus(vist 2012 või 2013a) tuleb laidudel karjatavatele loomadele viia puhast joogivet!!!???!!!!? No eks neile võib ju sinna viia ühe 40l plekitäie seda "värsket" vett, aga kui neil ikka valida ole mõnusalt soolase merevee ja magda vee vahel , siis nad valikvad ikka selle soolasema. Aga ega need tibid, kes neid nõudeid seal pealinna laudade taga välja mõtlevad, pole kindel et on kunagi looma oma silmaga näinudki...veelvähem teavad nende loomuomaseid käitumisi ja eelistusi :D Lisaks tuleb loomapidajal vähemalt korra päevas oma loomad üle vaadata...talvel täiesti normaalne ja mõeldav, aga suvel, kui paljude loomad on laiul??? Ega see neid väga ei huvitagi, et see reaalselt peaaegu võimatu on...aga kui ei täida, siis saad linnukese kirja ja osa toetust läinud nigu niksti. Aga ega neid mõttetusi, mis seal välja mõeldakse, neid ei jõuagi ära kiruda.....tuleb vaikselt neid täita nagu alandlikud koerakesed....kui hammustama kukud, saad veel peksa ka...Koolituse jätk on järgmine kolmapäev, kus tuleb alandlikult seda tibide tehtud seadusi kuulata.
Aga läheme homsele vastu veidi optimistlikumalt, sest homsel koolitusel vast ei räägita neist ebanormaalsetest nõuetest, vaid sellest mida lambale-kitsele reaalselt eluks vaja.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar